HAKKIMIZDA

Faaliyetlerine başladıgı 1997 yılından bu yana yurt içi ve yurt dışında pek çok prestijli konut, Avm, ofis, yönetim binası, iş merkezi, endüstriyel tesisleri başarıyla hayata geçirerek öncü bir kimlik kazanan Yu Group, proje aşamasından başlayarak ürün geliştirme, mimari yapım, üretim ve yüksek kalitede anahtar teslim pek çok proje yapan bir grup olarak sektörde öne çıkıyor.

Basta Azerbaycan olmak üzere, Rusya, Türkmenistan ve Dubai’de gayrimenkul, enerji ve sanayi yatırımlarına devam eden Yu Group, Azerbaycan 2015 Avrupa Olimpiyat Tesisleri’nin inşaat işlerini başarılı bir şekilde tamamlamış ve 2016 yılında Formula 1 yarıslarının inşaat ve 10 yıl işletme hakkını alarak gücüne güç katmıştır.

Sanayi yatırımlarını da sürdüren grup, Azerbaycan’da bölgenin en büyük cam fabrikası yatırımı ile de ön plana çıkmaktadır.

Ürettiği her eserle içinde yaşadıgımız topluma kalıcı değerler katma vizyonuyla hareket eden Yu Group, geçmişten aldığı güç ile gelecek için çalışıyor.

1992’den bu yana Türkiye’de alışveriş merkezi geliştirme ve yatırımı alanında öncü olan Turkmall, basarıyla tamamladıgı 50’den fazla proje ile bulundukları bölgelere ve is ortaklarına büyük katma değer sağlıyor.

Türk alısveriş merkezi sektörünün dinamiklerini belirleyen, en öncü projelere imza atan Turkmall, Tepe ve Metro Grup’la başlayıp Multi Cooperation’la devam eden süreçte M1 Adana, Nautilus, Forum Mersin, Forum Istanbul, Bulvar Samsun ve Uniq Istanbul’un da aralarında yer aldığı dünyanın en prestijli ödüllerini kazanan alışveriş merkezlerini ülkemize kazandırdı. Bugüne kadar 6 milyon m2 projeyi hayata geçirdi.

Perakende sektöründe Türkiye, Romanya, ve Bulgaristan’da IKEA Franchise’larının kurucu ortaklarından oldu. Türkiye’nin ilk çok odalı sinema zinciri Cinemaxx’nın kurucu ortaklığını yaptı. Türkiye dışında Çin, Kazakistan, Balkanlar ve Afrika’da projeler geliştiren Turkmall, 10’dan fazla ülkede iş ortaklıklarıyla gelecek için heyecan ve ilham veriyor.

1990 yılında Mehpare Evrenol ve Alp Evrenol tarafından kurulan Evrenol Architects, kentsel tasarım, karma kullanım, konut, ticaret, ofis, konaklama, eğitim, araştırma, kamu ve kültür yapıları gibi geniş bir yelpazede mimarlık, iç mimarlık ve danışmanlık hizmeti veren İstanbul merkezli bir tasarım ofisidir. Ağırlıklı olarak büyük ölçekli projeler üreten Evrenol Architects, kültürel mirasın kazandırdığı mimari değerleri koruyup yeniden yorumlayan; sosyoloji, psikoloji, sanat, bilim ve teknik gibi düsün ve üretim alanlarındaki tüm gelişmeleri takip eden evrensel bir mimari anlayışla projelerini hayata geçirmektedir. Evrenol Architects özellikle kent kültürünün gelişmesine katkıda bulunan, yapılı çevrenin doğa ile olan ilişkisini önemseyen bir prensibin uzantısında, yatırımcılar, mühendislik grupları, peyzaj tasarım ekipleri ve danısmanlarla birlikte yaşanabilir ve yüksek nitelikte yaşam çevreleri tasarlar. Deneyimli ve genç ekibiyle “atölye” anlayışında büyük ölçekli projeler üreten Evrenol Architecs, 2012 yılından beri Mehpare Evrenol liderliğinde Tamer Tunbis ve Burak Karaca ortaklığı ile hizmetlerine devam etmektedir.